Chris Wright, secretarul american al Energiei din administrația președintelui Donald Trump, a transmis un mesaj dus la adresa europenilor, care se confruntă la finalul lunii iunie cu temperaturi extreme. Politicianul, aflat la conferința Alianța pentru Cetățenia Responsabilă, i-a îndemnat pe europeni să nu se mai plângă de căldură, că „oricum mai mulți oameni mor iarna din […]

Articolul Secretarul SUA al Energiei îi îndeamnă pe europeni să nu se mai plângă de caniculă: „Mor mai mulți oameni iarna” apare prima dată în PS News.

Citește articolul complet pe PS News →