Schimbările climatice încep să modifice vizibil agricultura României. După mai multe sezoane marcate de secetă, în special în anii 2020, 2022, 2023 și 2024, tot mai mulți fermieri reduc suprafețele cultivate cu porumb și floarea-soarelui și extind culturile de toamnă, precum grâul, orzul și rapița. Fenomenul este alimentat de primăverile tot mai secetoase și de…

Citește articolul complet pe Startupcafe →