Cantina socială de pe strada Telegrafului din Timișoara ar putea fi desființată, în cadrul unei reorganizări propuse de Direcția de Asistență Socială. Un proiect de reorganizare a Direcției de Asistență Socială Timișoara prevede, printre altele, încetarea activității cantinei sociale de pe strada Telegrafului. Potrivit documentului, beneficiarii nu vor rămâne fără sprijin alimentar. Mâncarea ar urma […]
Se închide cantina socială din Timișoara. Ce se întâmplă cu beneficiarii
Notele editorului
Cantina socială de pe strada Telegrafului din Timișoara ar putea fi desființată, în cadrul unei reorganizări propuse de Direcția de Asistență Socială. Un proiect de reorganizare a Direcției de Asistență Socială Timișoara prevede, printre altele, încetarea activității cantinei sociale de pe strada Telegrafului. Potrivit documentului, beneficiarii nu vor rămâne fără sprijin alimentar. Mâncarea ar urma […]
Citește și aceste articole
Renasterea Banateana
Primăria Timișoara lasă săracii fără Cantina Socială. Pe Telegrafului se stinge o instituție, în loc apare cateringul
20 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

