Zilele trecute, treceam prin parc și m-am oprit, fără să vreau, în fața unei scene banale: un tată stătea în iarbă, cu fiica lui de vreo patru ani, și amândoi râdeau în hohote în jurul unei păpădii. „Te ubec”, a spus fetița și tatăl ei i-a răspuns imediat: „Și eu te iubesc!”. În acea secundă, …
Scrisoare deschisă de la o mamă sinceră către toți părinții care au „o problemă” cu copiii. „Te ubesc”
Notele editorului
Zilele trecute, treceam prin parc și m-am oprit, fără să vreau, în fața unei scene banale: un tată stătea în iarbă, cu fiica lui de vreo patru ani, și amândoi râdeau în hohote în jurul unei păpădii. „Te ubec”, a spus fetița și tatăl ei i-a răspuns imediat: „Și eu te iubesc!”. În acea secundă, …
Citește și aceste articole
Suntmamica
3 lucruri pe care mi le spun, atunci când îmi vine să țip la copilul meu (și care ajută!)
18 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

