Municipiul Târgoviște se pregătește pentru o serie amplă de investiții în infrastructura educațională, cu un accent deosebit pe modernizarea Școlii Gimnaziale „Profesor Paul Bănică” (cunoscută și ca Școala nr. 11). Anunțul a fost făcut astăzi, în cadrul unei conferințe de presă susținute în aer liber, în curtea unității de învățământ, de către Primarul Municipiului Târgoviște, … Citește mai mult
Școala „Profesor Paul Bănică” va fi modernizată în cadrul unui proiect în valoare de 32 de milioane de lei
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Municipiul Târgoviște se pregătește pentru o serie amplă de investiții în infrastructura educațională, cu un accent deosebit pe modernizarea Școlii Gimnaziale „Profesor Paul Bănică” (cunoscută și ca Școala nr. 11). Anunțul a fost făcut astăzi, în cadrul unei conferințe de presă susținute în aer liber, în curtea unității de învățământ, de către Primarul Municipiului Târgoviște, … Citește mai mult
Citește și aceste articole
Vocea Dambovitei
Investiții masive în educație la Târgoviște: zeci de proiecte pentru modernizarea școlilor și grădinițelor
26 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

