Lucrările de reabilitare energetică a Școlii Gimnaziale „Ioan Slavici” din Oradea, de pe Calea Clujului, au ajuns la un stadiu de execuție de 80%, a anunțat vineri Primăria Oradea. Intervențiile vizează clădirile în care învață elevii din clasele 0-4, respectiv două corpuri cu regim de înălțime parter, iar proiectul este finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →