Administrația locală din Sibiu pregătește o reformă majoră în ceea ce privește gestionarea domeniului public și privat ocupat de terasele de alimentație publică. Un nou proiect de hotărâre, lansat recent în dezbatere publică, propune înlocuirea actualului sistem bazat pe taxe speciale cu contracte de închiriere ferme, atribuite, în majoritatea cazurilor, prin licitație publică. Modificările legislative […]

Source

Citește articolul complet pe Sibiu News →