O rețea de 50 de firme de food delivery, cu sedii în București și Timișoara, a prejudiciat statul român cu 23 de milioane de lei începând din 2023, potrivit Direcției Generale Antifraudă Fiscală (DGAF) din cadrul Agenției Naționale de Administrare Fiscală (ANAF). Investigațiile realizate de ANAF Antifraudă au scos la iveală modul în care cele […]
Schema prin care o rețea de food delivery cu 50 de firme fantomă a făcut evaziune de 23 milioane lei în București și Timișoara / ANAF: „Sute de livratori munceau la negru”
Notele editorului
O rețea de 50 de firme de food delivery, cu sedii în București și Timișoara, a prejudiciat statul român cu 23 de milioane de lei începând din 2023, potrivit Direcției Generale Antifraudă Fiscală (DGAF) din cadrul Agenției Naționale de Administrare Fiscală (ANAF). Investigațiile realizate de ANAF Antifraudă au scos la iveală modul în care cele […]
Citește și aceste articole
Monitorul de Vaslui
România generează anual peste 3 milioane de tone de deșeuri alimentare
18 mai 2026
Monitorul de Vrancea
FBAR: România generează anual peste 3 milioane de tone de deșeuri alimentare
16 mai 2026
Jurnalul Național
Prețul alimentelor a explodat în 2026, Guvernul vine cu același răspuns: extinderea plafonării adaosurilor comerciale
5 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

