Alexandru Marius Dulău, unul dintre polițiștii de frontieră de la Borș anchetați pentru că luau șpăgi de la șoferi pentru a-i scăpa de amenzi rutiere, a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor. El a admis că a primit bani de la doi șoferi opriți în zona PTF Borș 2, iar pedeapsa convenită este de 1 an și 6 luni de închisoare, cu suspendarea executării sub supraveghere, acordul urmând să fie verificat de Tribunalul Bihor.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →