Alexandru Marius Dulău, unul dintre polițiștii de frontieră de la Borș anchetați pentru că luau șpăgi de la șoferi pentru a-i scăpa de amenzi rutiere, a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor. El a admis că a primit bani de la doi șoferi opriți în zona PTF Borș 2, iar pedeapsa convenită este de 1 an și 6 luni de închisoare, cu suspendarea executării sub supraveghere, acordul urmând să fie verificat de Tribunalul Bihor.
Scandalul șpăgilor de la Borș: Ce pedeapsă a primit un fost polițist de frontieră care a recunoscut că a luat mită de la șoferi
Notele editorului
Alexandru Marius Dulău, unul dintre polițiștii de frontieră de la Borș anchetați pentru că luau șpăgi de la șoferi pentru a-i scăpa de amenzi rutiere, a încheiat un acord de recunoaștere a vinovăției cu procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bihor. El a admis că a primit bani de la doi șoferi opriți în zona PTF Borș 2, iar pedeapsa convenită este de 1 an și 6 luni de închisoare, cu suspendarea executării sub supraveghere, acordul urmând să fie verificat de Tribunalul Bihor.
Citește și aceste articole
Gazeta de Botosani
Tânăr din județul Botoșani, închis pentru conducerea unui vehicul fără permis
20 iunie 2026
Obiectiv Vocea Brailei
Inculpatul Dulvară s-a mutat în arest la domiciliu. Este supravegheat și nu are voie să se urce la volanul vreunei mașini
20 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

