Șapte pompieri ai ISU Sibiu au fost distinși cu Placheta de Onoare a Ministerului Afacerilor Interne, în cadrul ceremoniei organizate de Ministerul Afacerilor Interne cu prilejul Zilei Drapelului Național. Distincția a fost primită în semn de apreciere pentru profesionalismul, devotamentul și implicarea de care au dat dovadă în misiunile desfășurate. „Această recunoaștere are o încărcătură…
Articolul Șapte pompieri ai ISU Sibiu, implicați în misiunea de căutare a lui Alexandru, băiatul dispărut din Sebeșu de Jos, au primit Placheta de Onoare a Ministerului Afacerilor Interne. „Această recunoaștere are o încărcătură aparte” apare prima dată în Știri Sibiu.

