
Șapte persoane din județul Harghita au avut nevoie aseară de îngrijiri medicale după ce au prezentat simptome specifice unei posibile toxiinfecţii alimentare în satul Valea Rece, comuna Lunca de Jos. Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Harghita, este vorba de trei adulți și patru copii. Aceștia au solicitat ambulanțe deoarece prezentau aceleași simptome, adică vărsături …

