Ziua de Sânziene și Ziua Iei au fost marcate, marți, la Oradea, printr-un eveniment dedicat incluziunii, tradiției și creativității persoanelor cu dizabilități. Organizată de Centrul de zi pentru persoane cu dizabilități, parte a Asociației Filantropia Oradea, sărbătoarea a inclus un atelier de confecționare de cununi din flori și lansarea unei colecții de genți retro.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →