S-a dat startul drumeţiilor pe munte. Traseele din zona Bucegiului sunt, oficial, deschise pentru turişti. Mai târziu ca-n alte dăţi, din cauza zăpezii care a dăinuit mai mult în acest an pe creste, dar cu lanţuri noi, poteci amenajate şi marcaje complet refăcute de către salvamontişti. 

Citește articolul complet pe Observator News →