Dmitry Svishchev, prim-vicepreședinte al Comisiei pentru cultură fizică și sport din Parlamentului Federației Ruse, a intervenit în urma declarațiilor lui Emil Boc, care nu e de acord cu ridicarea interdicțiilor sportivilor ruși la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică de la Cluj.
Federația Internațională de Gimnastică le-a ridicat interdicțiile sportivilor ruși, care pot concura de acum sub steagul țării. …

Citește articolul complet pe Gazeta Sporturilor →