Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică începe cu scandal la Cluj-Napoca. Rusia și-a retras echipa din competiție, după ce primarul Emil Boc a anunțat că nu permite afișarea steagului țării și intonarea imnului acesteia. Aceste restricții erau valabile până luna trecută, însă Federația Mondială de Gimnastică le-a retras. Edilul a motivat că a acceptat organizarea competiției […]

Citește articolul complet pe Europafm →