Românul Octavian Ursu a obținut al doilea mandat de primar în orașul Görlitz din Germania, după ce l-a învins în turul al doilea pe candidatul extremei drepte. Anunțul a fost făcut public de primarul Timișoarei, Dominic Fritz, care l-a felicitat pe pagina sa de Facebook. „E victoria lui dar e și o victorie a valorilor […]

Articolul Românul Octavian Ursu a câștigat al doilea mandat de primar în orașul german Görlitz apare prima dată în PS News.

Citește articolul complet pe PS News →