Scăderea cu 24% a comunității românești din Spania evidențiază o schimbare de tendință în migrație. România începe să recupereze forță de muncă valoroasă, în timp ce sectoare precum construcțiile se confruntă cu un deficit tot mai accentuat de personal.

Articolul Românii din Spania se întorc acasă: Comunitatea s-a redus cu 24%, iar ibericii nu mai au cu cine construi locuințe apare prima dată în Romania TV.

Citește articolul complet pe Romaniatv →