România și-a trecut în cont o nouă medalie importantă pe scena internațională a canotajului. Echipajul masculin de patru rame a cucerit medalia de argint la etapa a treia a Cupei Mondiale, desfășurată la Lucerna, în Elveția, confirmând încă o dată tradiția de succes a acestui sport. Barca alcătuită din Cosmin Iulian Pleșescu, Leontin Nuțescu, Andrei […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →