Naționala feminină de handbal a României a pierdut al treilea meci din faza grupelor la Campionatul Mondial U20, sâmbătă, în fața reprezentativei similare a Germaniei, scor 31-37. Chiar și așa, tricolorele, care obținuseră înainte două victorii, vor continua în competiție, în faza principală a grupelor. …

Citește articolul complet pe Gazeta Sporturilor →