Valul de căldură se intensifică în România, iar Administrația Națională de Meteorologie a extins avertizările de caniculă. Pentru duminică și luni, 16 județe se află sub cod roșu, în timp ce cea mai mare parte a țării este vizată de alerte de cod portocaliu și galben. În vestul țării, temperaturile resimțite au ajuns deja la […]

Citește articolul complet pe Gândul →