România produce anual aproape patru milioane și jumătate de tone de lapte, însă doar o treime din această cantitate ajunge în fabricile de procesare. Restul rămâne în ferme, este vândut direct consumatorilor sau este transformat în produse tradiționale, arată un raport al Consiliului Concurenței.
România produce lapte, dar procesatorii lucrează mai mult cu importuri. Ce fac fermierii cu producția care nu ajunge în fabrici
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
România produce anual aproape patru milioane și jumătate de tone de lapte, însă doar o treime din această cantitate ajunge în fabricile de procesare. Restul rămâne în ferme, este vândut direct consumatorilor sau este transformat în produse tradiționale, arată un raport al Consiliului Concurenței.
Citește și aceste articole
Știrile Pro TV
O mare parte din laptele românesc nu ajunge în fabrici. Soluțiile găsite de fermieri pentru a-și vinde marfa
25 iunie 2026
Crai Nou
Doar o treime din laptele crud produs în România ajunge în procesare industrială
25 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

