Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Click →România în care vacanța rămâne un lux. Oameni care nu au fost niciodată nici la munte, nici la mare. „Am lucrat 60 de ani și în vacanță n-am fost. Nici măcar la vreun muzeu”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
În timp ce turismul din România continuă să crească în orașe mari și destinații consacrate, există încă zone în care ideea de vacanță nu a existat niciodată în viața de zi cu zi a oamenilor.
Citește și aceste articole
Cuvantul Liber
Legea PSD care modernizează turismul: reguli clare, investiţii mai mari şi destinaţii moderne pentru viitor
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

