„România nu trebuie să devină destinația finală a mașinilor pe care alte state europene le scot din circulație din cauza vechimii și a nivelului ridicat de poluare”, afirmă deputata Raisa Enachi, constatând că, în timp ce multe țări își modernizează parcul auto și reduc emisiile, statul român rămâne spectator la un fenomen care transformă România […]
The post „România este groapa de gunoi auto a Europei. Cine câștigă din invazia de mașini vechi?” first appeared on Monitorul de Vaslui.

