România va fi, cu siguranţă, cel mai mare producător de gaze naturale din Uniunea Europeană (UE), dar asta vine şi cu nişte obligaţii foarte mari, a declarat, marţi, la un eveniment de specialitate, vicepreşedintele Autoritatea Naţională de Reglementare în Domeniul Minier, Petrolier şi al Stocării Geologice a Dioxidului de Carbon (ANRMPSG), Ionuţ-Sorin Banciu.
România, cel mai mare producător de gaze naturale din UE – Ce înseamnă asta pentru ţara noastră şi ce obligaţii vin odată cu intrarea în clubul „super-puterilor-energetice” (Banciu, ANRMPSG)
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
România va fi, cu siguranţă, cel mai mare producător de gaze naturale din Uniunea Europeană (UE), dar asta vine şi cu nişte obligaţii foarte mari, a declarat, marţi, la un eveniment de specialitate, vicepreşedintele Autoritatea Naţională de Reglementare în Domeniul Minier, Petrolier şi al Stocării Geologice a Dioxidului de Carbon (ANRMPSG), Ionuţ-Sorin Banciu.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

