România va avea trei reprezentante în ediția 2026/2027 a Ligii Campionilor la handbal. Federația Europeană de Handbal a publicat lista echipelor acceptate pentru sezonul 2026/2027 al Ligii Campionilor, iar România va fi reprezentată de trei formații în competițiile continentale. La feminin, România va avea două echipe pe tabloul principal. Campioana Gloria Bistrița era deja calificată […]
România atacă Europa cu trei echipe! EHF a confirmat vestea așteptată
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
România va avea trei reprezentante în ediția 2026/2027 a Ligii Campionilor la handbal. Federația Europeană de Handbal a publicat lista echipelor acceptate pentru sezonul 2026/2027 al Ligii Campionilor, iar România va fi reprezentată de trei formații în competițiile continentale. La feminin, România va avea două echipe pe tabloul principal. Campioana Gloria Bistrița era deja calificată […]
Citește și aceste articole
Jurnalul de Arges
Mioveni: Naționala masculină de volei a României revine în fața propriilor suporteri
9 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

