România are trei echipe în Champions League-ul handbalului! Format nou din sezonul viitorÎn sezonul viitor al Champions League la handbal, România va fi reprezentată de trei echipe, după ce Dinamo București, Gloria Bistrița și CSM București s-au calificat în faza grupelor celei mai prestigioase competiții continentale. Vestea a fost confirmată de Federația Europeană de Handbal (EHF), care a publicat lista formațiilor participante în ediția 2026-2027. Dacă Dinamo … Citește articolul complet pe Money →