România a încasat marți 2,25 miliarde de euro din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), după ce Comisia Europeană a autorizat cea de-a patra plată în cadrul Mecanismului de Redresare și Reziliență. Anunțul a fost făcut de ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare. Potrivit oficialului, suma reprezintă fonduri nerambursabile aferente cererii de plată nr. 4 și […]
România a primit 2,25 miliarde de euro din PNRR. Banii vor acoperi plăți scadente
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
România a încasat marți 2,25 miliarde de euro din Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR), după ce Comisia Europeană a autorizat cea de-a patra plată în cadrul Mecanismului de Redresare și Reziliență. Anunțul a fost făcut de ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare. Potrivit oficialului, suma reprezintă fonduri nerambursabile aferente cererii de plată nr. 4 și […]
Citește și aceste articole
România Liberă
BNR a încheiat 2025 cu un profit de 2,35 miliarde de lei. Câștigul scade față de anul record 2024
26 iunie 2026
România Liberă
Polonia face un pas decisiv pentru o bază militară americană permanentă. Washingtonul analizează propunerea
18 iunie 2026
România Liberă
BCR respinge acuzațiile în cazul ROBOR și contestă sancțiunile anunțate de Consiliul Concurenței
9 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

