România se înarmează și cheltuiește, cu frenezie, zeci de miliarde de euro. Tabloul general este impresionant. Cumpărăm drone Watchkeeper X din Israel, rachete și lansatoare Patriot, tancuri Abrams de la americani, sistemele antiaeriane israeliene, blindate din Coreea de Sud, sisteme Mistral franceze. Prin SAFE, România va achiziționa mașini de luptă a infanteriei, sisteme anti-dronă și […]

Citește articolul complet pe Gândul →