Suma de 2,25 miliarde de euro din PNRR va fi convertită în lei și va alimenta contul Trezoreriei pentru a acoperi mai ușor plățile de aproximativ 12 miliarde lei scadente pe 24 iunie, a precizat marți ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare, pe pagina sa de Facebook, după ce Comisia Europeană a efectuat a patra plată în cadrul Mecanismului de Redresare și Reziliență.

Articolul România a încasat 2,25 de miliarde de euro de la Bruxelles. Nazare: Cererea a inclus 38 de jaloane și 24 de ținte, evaluate pozitiv la nivel european apare prima dată în Romania TV.

Citește articolul complet pe Romaniatv →