Temperaturile ridicate favorizează alterarea rapidă a alimentelor, iar riscul de toxiinfecții alimentare crește semnificativ în această perioadă. Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (ANSVSA) le recomandă românilor să fie atenți atât la locul din care cumpără produsele, cât și la modul în care le transportă, le păstrează și le prepară.

Citește articolul complet pe Tion →