Comisarii Gărzii Naționale de Mediu – Comisariatul Județean Brăila au aplicat amenzi în valoare totală de 60.000 de lei și au dispus suspendarea activității unui operator economic din domeniul alimentației publice, după ce au constatat că acesta deversa ape uzate fecaloid-menajere direct în fluviul Dunărea și funcționa fără autorizație de mediu. Controlul a fost efectuat […]

Citește articolul complet pe Pro Braila →