Regizorul Andrei Șerban a fost numit director onorific al Teatrul Național „I.L. Caragiale” din București, decizia fiind susținută de Ministerul Culturii și anunțată de conducerea instituției. Numirea face parte din strategia de management promovată de directorul general Ada Hausvater, care vizează recunoașterea și integrarea marilor personalități ale culturii române în viața instituției. Reprezentanții teatrului consideră …

Citește articolul complet pe Radio As Suceava →