Institutul Naţional de Sănătate Publică a transmis mai multe recomandări în contextul perioadei caniculare. Potrivit specialiştilor INSP, căldura excesivă reprezintă un pericol pentru mediu şi sănătate, stresul termic fiind cauza principală a deceselor cauzate de vreme, acesta putând exacerba bolile cardiovasculare, diabetul, afecţiunile mintale, astmul şi creşte riscul de accidente şi transmitere a unor boli […]

The post Recomandările INSP pentru protecţia populaţiei în perioada de caniculă appeared first on Actualitati-Arad.

Citește articolul complet pe Actualitati Arad →