O să avem o vară plină de fructe româneşti. După mai mulţi ani în care livezile au fost afectate de vreme, anul acesta pomii sunt plini de fructe. În sud, caisele sunt gata de cules. Şi la mere se anunţă o recoltă bogată. Pomicultorii spun că producţia din acest an este cu 90 la sută mai bună ca anul trecut şi speră să iasă pe profit.

Citește articolul complet pe Observator News →