Lucrările efectuate pentru reabilitarea majoră a lotului 2, Lugoj – Timișoara Est, parte a șantierului căii ferate dintre Caransebeș și Arad avansează. Modernizarea pe acest lot a ajuns la aproape 75%. Intervențiile vizează modernizarea infrastructurii și suprastructurii feroviare, lucrări la terasamente, drenaj, instalații feroviare, aparate de cale, poduri, podețe, peroane, copertine și elemente de protecție

The post Reabilitarea căii ferate dintre Lugoj și Timișoara Est e trei sferturi finalizată appeared first on deBANAT.ro.

Citește articolul complet pe deBanat →