Principalul obiectiv al țării, în acest moment și în viitor, trebuie să fie reducerea deficitului public fie de bunăvoie, fie ne îndreptăm către modelul grecesc, a afirmat Eugen Rădulescu, consilier al guvernatorului BNR, la un eveniment de specialitate, transmite Agerpres. ‘În momentul de față și în viitorii ani principalul obiectiv trebuie să fie reducerea deficitului […]

Articolul Rădulescu: Obiectivul trebuie să fie reducerea deficitului; o facem de bunăvoie sau ne îndreptăm către modelul grecesc apare prima dată în PS News.

Citește articolul complet pe PS News →