Având în vedere avertizările meteorologice privind temperaturile ridicate, disconfortul termic accentuat și umiditatea crescută din această perioadă, Primăria Orașului Vișeu de Sus anunță că a luat măsuri pentru sprijinirea cetățenilor și reducerea efectelor caniculei asupra sănătății populației. Concret, au fost amenajate două puncte de hidratare, unde cetățenii pot beneficia de apă rece, gratuită, după cum

Post-ul Puncte de hidratare în orașul Vișeu de Sus apare prima dată în Graiul Maramureșului.

Citește articolul complet pe Graiul Maramuresului →