Conducerea PSD a decis miercuri, în unanimitate, ca partidul să participe la guvernare și să îl propună pe președintele formațiunii, Sorin Grindeanu, pentru funcția de prim-ministru. Anunțul a fost făcut chiar de liderul social-democraților, după ședința Biroului Permanent Național desfășurată la Palatul Parlamentului. „Biroul Permanent Naţional al PSD a decis, în unanimitate, să îşi asume […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →