Guvernul Veștea mai are nevoie de 40 de parlamentari pentru a atinge majoritatea de 233 de voturi necesare pentru trecerea învestirea guvernului, au declarat surse politice pentru HotNews. După ce George Simion a anunțat că AUR nu votează guvernul, social-democrații analizează dacă amână plenul programat pentru ora 21.30. Decizia de amânare trebuie votată în Biroul …

Citește articolul complet pe HotNews →