Sindicaliştii de la Sanitas protestează, miercuri, în faţa Guvernului Piaţa Constituţiei, nemulţumiţi de proiectul noii legi a salarizării. Ei cer respectarea drepturilor salariale, deblocarea angajărilor, eliminarea inechităţilor și dialog social „real” cu autorităţile. Consiliul Naţional al Sanitas a respins proiectul noii legi a salarizării, lege pe care o consideră profund defavorabilă angajaţilor din sistemele publice […]

Citește articolul complet pe Accent In Gorj →