Sindicaliştii din Educaţie protestează, joi, la Palatul Parlamentului, unde reprezentanţii federaţiilor vor depune o listă cu peste 160.000 de semnături pentru o iniţiativă cetăţenească pentru modificarea şi completarea legilor Educaţiei. Proiectul prevede reducerea numărului de elevi la clasă, revenirea la vechiul mod de calcul pentru plata cu ora şi la vechea normă didactică.

Citește articolul complet pe News.ro →