Propunere legislativă privind unirea României cu Republica Moldova, depusă de parlamentarii S.O.S România, a trecut tacit, miercuri, de Camera Deputaţilor şi merge la Senat, forul decizional în acest caz. Fostul preşedinte prorus al Republicii Moldova Igor Dodon afirmă că autorităţile de la Bucureşti au admis iniţierea procedurilor ”pentru a pregăti anexarea teritorială a Republicii Moldova, […]

Citește articolul complet pe Someseanul →