Profitul companiilor din energie va fi repartizat într-un fond de investiţii în domeniul energetic şi va fi abrogată legislaţia prezentă care obligă companiile de stat să emită dividende anual, conform programului de guvernare propus de prim-ministrul desemnat Adrian Veştea, citat de Agerpres. Vezi și: BREAKING | Guvernul Veștea a depus lista de miniștri și programul […]

Citește articolul complet pe Economedia →