Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Jurnalul Național →Profanatori de morminte: Doi români au jefuit 15 cimitire din Franța
Notele editorului
Doi cetățeni români au fost condamnați marți de tribunalul penal din Laval, în Franța, la pedepse cu închisoarea, pentru furtul de statuete din bronz și profanarea mormintelor comise în 15 cimitire din Mayenne și Ille-et-Vilaine.
Citește și aceste articole
Mediafax
Doi români au fost condamnați la închisoare în Franța pentru jafuri în cimitire
16 iunie 2026
Ziarul Romanesc - Marea Britanie
Au furat într-o oră cât să primească 12 luni de închisoare și deportare
10 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

