
Primul val de caniculă din acest an a venit în România, cu temperaturi care pot urca și până la 36 de grade Celsius. Populația este sfătuită de autorități să țină cont de o serie de măsuri, pentru a trece cu bine de această perioadă. Ministerul Sănătății a publicat duminică dimineață o serie de recomandări pentru populație, în contextul în care în acest […]

