Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe News.ro →Primul Gay Pride, pe caniculă, la Budapesta, după regimul Orban
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Zeci de mii de persoane au defilat sâmbătă la Gay Pride, în pofida caniculei, sărbătorind libertatea regăsită de a se reuni şi plecarea de la putere a lui Viktor Orban, care şi-a multiplicat politicile împotriva lesbienelor, gay-ilor, bisexualilor şi transsexualilor, relatează AFP.
Citește și aceste articole
Știrile Pro TV
Budapesta a găzduit din nou Gay Pride, după regimul Orban. Mii de oameni au defilat în ciuda caniculei
27 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

