Primarul Buzăului, Constantin Toma, critică dur componența Guvernului propus de Adrian Veștea și afirmă că speră ca Executivul să nu primească votul de învestitură al Parlamentului. Social-democratul susține că lista de miniștri este alcătuită din persoane care nu ar avea experiența și competențele necesare pentru funcțiile pentru care au fost nominalizate.

Citește articolul complet pe Ziare.com →