ImagesImagesRomânii nu mai au încredere în mecanismele statului și iau legea în propriile mâini. Primarul din comuna mureșeană Sânger a fost demis de localnici prin referendum. 594 de locuitori au votat pentru demitere, în timp ce împotriva demiterii au votat cu 50 mai puțini. Primarul câștigase alegerile din 2024 la o diferență de 34 de […]

Source

Citește articolul complet pe Alephnews →