
Românii nu mai au încredere în mecanismele statului și iau legea în propriile mâini. Primarul din comuna mureșeană Sânger a fost demis de localnici prin referendum. 594 de locuitori au votat pentru demitere, în timp ce împotriva demiterii au votat cu 50 mai puțini. Primarul câștigase alegerile din 2024 la o diferență de 34 de […]
Primarul comunei Sânger din județul Mureș a fost demis prin referendum. Localnicii îi reproșează primarului lipsa de transparență și prejudicii aduse interesului public
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului

Românii nu mai au încredere în mecanismele statului și iau legea în propriile mâini. Primarul din comuna mureșeană Sânger a fost demis de localnici prin referendum. 594 de locuitori au votat pentru demitere, în timp ce împotriva demiterii au votat cu 50 mai puțini. Primarul câștigase alegerile din 2024 la o diferență de 34 de […]
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

