De câteva zile la stadionul Olimpia au început lucrări de demolare a unei părți a construcției. Sătmărenii s-au agitat că ar fi vorba despre o demolare completă a stadionului, fără să aștepte informarea oficială cu privire la aceste lucrări. Primăria Satu Mare aduce lămuriri cu privire la ceea ce se întâmplă, liniștind sătmărenii că stadionul își va păstra în continuare funcționalitatea sportivă. „Primăria Municipiului Satu Mare a finalizat expertiza tehnică a stadionului Olimpia, iar rezultatele sunt clare: peluza și tribuna a doua, nefolosite de mai bine de 15 ani, trebuie demolate din motive de siguranță. Stadionul își păstrează destinația de bază […]

Citește articolul complet pe Obiectiv SM →