In ultima vreme, în orașul Florești este răspândit zvonul precum că primăria orașului otrăvește câinii. Autoritățile infirmă această informație or, legea interzice explicit utilizarea oricăror momeli otrăvitoare sau tratamente inumane asupra animalelor.  În acest sens, autoritățile aplică metode legale de gestionare a populației canine, derulând campanii de sterilizare a câinilor fără stăpân pentru a asigura […]

Post-ul Primăria orașului Florești dezminte zvonul precum că, autoritățile publice locale otrăvesc câinii apare prima dată în Observatorul de Nord.

Citește articolul complet pe Observatorul de Nord - Rep. Moldova →